11 tipů na cestovní pojištění

11 tipů na cestovní pojištění
Publikováno 04.07.2022

Blíží se čas dovolených a s ním je úzce spjato i cestování do zahraničí. Určitě, co byste neměli nikdy zapomenout si sbalit na cesty, je cestovní pojištění.


Na štěstí nikdy nespoléhejte

V současné době je možnost si vybrat od několika pojišťoven cestovní pojištění. Rozhodně je dobré tuto situaci nijak nepodceňovat a ve snaze ušetřit pár korun, tak si zadělat na pořádný průšvih, který vás může stát veškeré rodinné úspory. Cestovní pojištění se tak vyplatí si sjednat jak pro cestování po Evropě, tak přirozeně mimo ni. Kryje v podstatě veškerá rizika spojená s náhlým onemocněním, ale rovněž i úrazem nebo dokonce ztrátou zavazadel a mnohé další.


Evropský průkaz zdravotního pojištění nestačí

Je pravdou, že každá pojišťovna má nastaveny jiné parametry a služby, proto je dobré se podívat na jejich nabídku podrobněji. Také není dobré se spoléhat na to, že vše za vás vyřeší Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten když předložíte, tak máte nárok pouze na nezbytnou zdravotní péči, nicméně ostatní náklady si budete muset zaplatit ze svého. Vaše zdravotní pojišťovna za vás uhradí pouze tolik, kolik hradí za provedenou zdravotní péči v tuzemsku. Bohužel v některých zemích mnohonásobně převyšují náklady na ošetření, léčbu nebo dokonce hospitalizaci, nemluvě například o převozu zpět do ČR.


Výhodné pojištění

Cestovní pojištění má rozhodně výhodu v tom, že vždy máte k dispozici asistenční služby, což je pro vás naprosto ideální, jelikož se jedná o pomoc v nouzi právě v místě, kde se nacházíte. Pokud chcete být ještě více chráněni, poté si můžete sjednat další připojištění. Například úrazové, odpovědnost za škodu, storno zájezdu, případně se přímo zaměřit na pojištění v souvislosti s covidovým onemocněním nebo karanténou.

Určitě se rovněž vyplatí podívat na výluky z pojištění dané pojišťovny, aby vás například nezaskočilo to, že se vyjímají rizikové sporty atd. Pomoci správně se rozhodnout vám může 11 tipů na skutečně efektivní cestovní pojištění, které si můžete nastavit, přesně podle potřeby, na míru. Jen vy totiž víte, co konkrétně plánujete v zahraničí dělat. Pokud pouze odpočívat na pláži, tak si nemusíte uzavírat připojištění na rizikové sporty. Nevíte si rady? Tak se rozhodně vyplatí vše zkonzultovat s odborníkem, který vám pomůže nastavit ideální cestovní pojištění, které vám poskytne záruku klidné dovolené.

V případě pomoci s nastavením produktů na finančním trhu se na mě neváhejte obrátit.