Světový den zdraví a jak se lze pojistit pro případ onemocnění

Světový den zdraví a jak se lze pojistit pro případ onemocnění
Publikováno 16.05.2022

Pojistit se pro případ, že onemocníte některou závažnou chorobou, může pomoci udržet požadovaný životní standard nejen vám, ale celé vaší rodině.


Světový den zdraví a jak se lze pojistit pro případ onemocnění

Jedním z významných světových dnů je sedmý duben. Tento den, v roce 1950, byla založena Světová organizace zdraví, a proto byl právě sedmý duben vyhlášen jako Světový den zdraví. Hlavní činností této nezávislé mezinárodní organizace je optimální nastavení celosvětových programů, které jsou určené k prevenci, kontrole a eliminaci nemocí i epidemií.

 • Cílem je jejich postupné vymýcení.

Pojištění pro případ onemocnění

 

V osobním životě je samozřejmě nezbytné, abychom o své zdraví dbali. I při sebelepší péči se může přihodit, že na nás zaútočí nějaká nemoc. Zlepšit kvalitu života nám může v tomto případě vhodné pojištění. Díky pojištění bude moci vaše rodina fungovat důstojně i v náročné životní situaci.

 • Na výši pojistného má vliv aktuální zdravotní stav, ale také rodinná anamnéza.

Dalšími faktory, které pojištění ovlivní, je životní styl. Ten úzce souvisí například s kouřením či obezitou. Otázky očekávejte také na onemocnění blízkých osob.

 • Bude se jednat zejména o
  • karcinom plic
  • ischemickou chorobu srdeční
  • mrtvici
  • astma

Je ale také možné platit nižší pojistné. Až o dvacet procent nižší částku zaplatí například „štíhlý nekuřák“.


Pojištění pro další nečekané životní události

 

Pro případ, že je na vás existenčně závislý některý rodinný příslušník, je vhodné uzavřít Pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti. Toto pojištění je také dobré v případě půjček nebo jiných finančních závazků. V posledních letech vrostl také zájem o Připojištění velmi vážných onemocnění. Aktuálně se jedná o 34 diagnóz u dospělých osob a 27 diagnóz u dětí. Jedná se o statisticky nejvíce frekventované choroby. Pojištění kryje, mimo jiné, také transplantace orgánů nebo rekonstrukci prsu po mastektomii.

 • Zapomenuto není ani na duševní choroby.

Pojistné krytí invalidity u duševních onemocnění se týká organických duševních poruch, schizofrenie, poruch s bludy, afektivních poruch a dalších diagnóz. Pojištění se také vztahuje na invaliditu v souvislosti s Alzheimerovou chorobou, vaskulární demencí a dalšími neléčitelnými chorobami.

 • Nárok z připojištění závažných onemocnění mohou uplatnit také osoby do věku 65 let, u nichž byla diagnostikována Parkinsonova nebo Creutzfeld-Jakobova choroba.

 

V případě pomoci se mě neváhejte obrátit.